Přejít k hlavnímu obsahu
terminál

Jihočeské letiště vypisuje záměr pronájmu gastro provozu a obchodních prostor na letišti v Českých Budějovicích.

Hejtman Martin Kuba 

"Jihočeské letiště vypisuje záměr pronájmu gastro provozu a obchodních prostor na letišti v Českých Budějovicích. ☝️ Jedná se tedy prostory pro občerstvení, kavárny a obchodních jednotek. Tak pokud máte s gastro provozem nějaké zkušenosti, nebo máte chuť na letišti provozovat obchod, tak se přihlaste do aktuálně vyhlašovaného výběrového řízení .

Píšu to hlavně proto, že jsem v minulém roce zaznamenal diskuse, proč jsme na provoz v prvním roce zvolili provozovatele kantýny na krajském úřadu. Tu debatu někteří vedli jako bychom pronajímali obchodní prostory na letišti v Ruzyni, kde proudí cestující 24 hodin denně a někomu jsme tím „přihrávali obrovský kšeft“. 😉 Já jsem se snažil vysvětlit, že když jsme měli tři nebo čtyři lety týdně, a tržby jsou logicky možné vždy jen na cca dvě hodiny v den odletu, tak jsme se bavili o nějakých 8-10 hodinách provozu za týden. Navíc jsme nevěděli, jak se to obchodně bude chovat a chtěli jsme mít jistotu, že na první lety nevybereme někoho, kdo nám dá nejnižší cenu a služby budou špatné. Stojím si za tím, že jsme zvolili postup, který byl po věcné i právní stránce správný.

Taky jsem ale slíbil, že na další sezónu vypíšeme otevřené výběrové řízení. Tak plním co jsme slíbili, protože jak jste si už možná někteří všimli, tak my sliby fakt plníme. 😉 ✅

V letošní sezóně už bude 14 letů týdně a sezóna bude začínat v květnu a ne až v srpnu, jako loni. Tím je to obchodně zajímavější, ale fakt je nutné počítat s tím, že doba provozu je vždy vázána na cca 2 hodiny před odletem a prostě to není letiště s celodenním provozem. Prostory pro gastro provoz budou pronajímány s vybavením, abychom měli jistotu, že tam je vše co chceme, aby tam pro cestující bylo. Obchodní jednotky budou pak pronajímány bez vybavení.

Výběrová řízení potrvají do konce února, budou zveřejněna na webových stránkách letiště i na jeho sociálních sítích, tak kdo máte zájem, informujte se u vedení letiště. Sám jsem zvědav, jak to dopadne a těším se nejen na tuhle sezónu, ale i na další." 🛫 👍

https://www.facebook.com/share/p/sb9h3BY8htdNESkh/?mibextid=WC7FNe