Na Letišti České Budějovice jsou upraveny podmínky zkušebního provozu v režimu VFR den/noc. V současné době mohou letiště využívat letadla s rozpětím křídel do 36 m, včetně letounů proudových. Přiblížení a přistání na dráhu RWY 27 a vzlet z dráhy 09 je povolen v kategorii 4C. Přiblížení a přistání na dráhu RWY 09 a vzlet z dráhy RWY 27 je povolen v kategorii 2C. Na dráhu RWY 09 je nestandardní sestupový úhel 4°. Při přiblížení k letišti a přistání je třeba dbát zvýšené opatrnosti z důvodu překážek.

Na letišti jsou instalována letecká pozemní zařízení, z nichž některá zatím nejsou ještě v provozu. Před letem na Letiště České Budějovice je potřeba se seznámit s aktuálními informacemi o letišti ve VFR příručce a publikovanými NOTAMy a SUP Pro letní sezónu 2020 jsme připravili tyto novinky:

  • prodloužení provozní doby letiště do 21:30 hod LOC ve dnech čtvrtek až neděle do 16.08.2020,
  • na letišti je dočasně zřízena služba Cizineckého oddělení Policie ČR do 05.09.2020, která zajišťuje pasové odbavení letadel. V provozní době letiště můžou piloti letadel využít provedení hraniční kontroly pro lety mimo Schengenský prostor bez objednání předem. Přesto budeme rádi za poskytnuté včasné informace k plánovaným letům. Věříme, že poskytnutá služba na Letišti České Budějovice zjednoduší cestu malým i větším letadlům směrem na jih, např. do Chorvatska. Zajištění celního odbavení pro lety mimo EU je na základě požadavku 24 hod předem.

Případné dotazy k odbavení letadel směřujte na handling@airport-cb.cz , tel.: +420 725 502 738, dotazy k leteckému provozu na twr@airport-cb.cz, tel.: +420 386 325 339. Klidný let a čisté nebe přeje Letiště České Budějovice.