Letiště České Budějovice LKCS » Letiště » Modernizace

Modernizace

Letiště České Budějovice chce být otevřeným mezinárodním leteckým přístavem, kam budou létat letadla typu Boeing 737 či Airbus A 320. K tomu je ale nutné vybudovat potřebné zázemí, plánována je proto důkladná rekonstrukce a modernizace stávajícího areálu.

První etapa modernizace byla zahájena v prosinci roku 2009. Zahrnovala v sobě zasíťování areálu, rekonstrukci jednoho z bývalých armádních objektů na administrativní budovu a rekonstrukci řídící věže. Investorem stavby byl Jihočeský kraj, který je spolu s městem České Budějovice zakladatelem společnosti Jihočeské letiště České Budějovice a také vlastníkem celého areálu. Stavbu, která stála více jak 60 milionů korun, na základě výběrového řízení realizovala firma K-BUILDING CB, a.s. První etapa modernizace byla dokončena v červnu 2010.

V návaznosti je připravována a postupně realizována druhá etapa modernizace letiště.Modernizace letiště je rozdělena do dvou fází. Ta první, která byla zahájena v červnu 2015  obsahuje například opravu vzletové a přistávací dráhy, výstavbu vrátnice, vnitroareálových komunikací a inženýrských sítí. Práce potrvají zhruba 6,5 měsíce a vyžádají si náklady 115,2 milionu korun. Investorem je majitel areálu letiště, Jihočeský kraj.

V rámci druhé fáze se mimo jiné počítá s pořízením navigačních zařízení, světelného vybavení, výstavbou terminálu, dalších přístupových komunikací a parkovišť pro cestující a veřejného osvětlení.  Se zahájením prací se počítá zhruba na přelomu  2017/2018. Investorem je Jihočeský kraj. náklady by neměly přesáhnout půl miliardy korun.

Po dokončení stavby, přijde na řadu proces certifikace pro veřejný mezinárodní provoz. Licenci uděluje Úřad pro civilní letectví a má na celý proces certifikace ze zákona až jeden kalendářní rok.

 

Pohled z TWR před rekonstrukcí a po rekonstrukci:

 

                                          

 

 

CHCIWWWSTRANKY.CZ