Přiblížení a přistání na dráhu RWY 09 a vzlet z dráhy RWY 27 je povolen pro provoz cat. 2C
Přiblížení a přistání na dráhu RWY 27 a vzlet z dráhy RWY 09 je povolen pro provoz cat. 4C


Do 05.09.2020 je na letišti LKCS v provozní době AD zajištěno pasové odbavení letadel pro lety mimo Schengenský prostor bez nutnosti zasílání požadavku předem.

Letiště České Budějovice LKCS » Úvodní stránka

Úvodní stránka

Dnes běžíte, přístě letíte

2.7.2020
Unikátní běžecký závod na letišti v Českých Budějovicích
Každoročně vítají jižní Čechy běžce na jaře, kdy se koná oblíbený Mattoni 1/2Maraton České Budějovice. Letošní ročník se přesunul na 31. října, ale organizátoři přišli s alternativou na léto a zároveň s využitím pro leteckou plochu českobudějovického letiště. Připravili totiž pro své běžce Runway Run České Budějovice - závod na unikátním místě, který se uskuteční 10. - 11. července.
V pátek 10. července odstartuje v 21.00 Sunset Run na pět kilometrů. Natěšení běžci si tak po dlouhých měsících užijí startovní čísla s čipem, který jim změří oficiální čas a hlavně medaili v cíli. Atmosféru podpoří zacházející slunce a hlavně výhledy z runway, na které se poběží.  V sobotu 11. července si mohou svou pětku zaběhnout ranní ptáčata, jelikož v 8.30 odstartuje Breakfast Run. Pak už bude letiště patřit hobby běžcům, celým rodinám a hlavně dětem. Bambini Run pro ty nejmenší bude zahájen v 9.45. Děti od dvou do osmi let se utkají na trase na 100, 150 a 200 metrů. Oblíbený dm Family Run na 3 kilometry v 10.30. Tyto dva běhy nejsou závodní, přesto bude všechny účastníky v cíli čekat dárek.
 
 
Těšit se můžete na doprovodný program a také na zajímavé hosty. Večerního pětikilometrového závodu se zúčastní elitní běžec David Vaš, který začátkem roku trénoval na RunCzech závody v Etiopii.  Na českobudějovcké letiště se nechal nalákat během po ranveji v Karlových Varech: „Závod na letišti mě zaujal, jak jsem viděl záznam z Karlových Varů, tak to vypadalo opravdu úžasně. Běžci při západu slunce, naprostá rovina a navíc domácí prostředí. To si nemohu nechat ujít, vybral jsem si záměrně páteční večerní trasu, jelikož v neděli mě čeká mistrovství republiky v půlmaratonu v Koštěnících a tak tato pětka bude takovým volným proběhnutím před nedělí. Hlavně je skvělé, že už můžeme závodit. 
Svou účast potvrdila i Eva Vrabcová Nývltová s dvouměsíční dcerou Adélkou. „Pomalu už se začínám rozbíhat u nás v lese s kočárkem, hrozně mi běhání chybělo. Na Runway Run České Budějovice se těším moc, bude to zase něco nového a navíc to bude i první Adélky závod. Tří kilometrový rodinný běh si dáme všichni společně a já si určitě zkusím proběhnout i pětku.”
Registrace na Runway Run jsou otevřené na www.runczech.com a kapacita běžců na každý závod je omezená. Neváhejte dlouho, ať nepromeškáte šanci si užít akci na místě, kam byste se za běžného provozu nikdy nedostali.
 
V době konání Runway Runu České Budějovice nabízí letiště milovníkům běhání i létání výjimečnou možnost poznat letištní zákulisí. Zájemci si budou moci užít prohlídku odbavovací a příletové haly s výkladem.  Součástí trasy je důkladná osobní prohlídka profesionály i rentgeny, nahlédnutí do zákulisí třídírny zavazadel i krátké zastavení na místě, kde jinak stávají letouny. Fandové vojenské historie mají výjimečnou možnost prozkoumat původní velitelské stanoviště. Bližší podrobnosti k nabízeným exkursím zvěřejňuje Letiště České Budějovce na svých webových stránkách a FB profilu.
 

Dnes u nás běžíte, příště od nás letíte. Letiště České Budějovice proměnila důkladná modernizace ve standardní regionální letecký přístav.  

Vyrobil FT Sun FT Sun