Současný stav – letiště otevřeno od 06:00 – 18:00 hod UTC pro lety VFR den / noc pouze pro letadla kat. 1B do max. rozpětí 23,9 m.

Mimo provozní dobu letiště pouze na požadavek Po – PÁ 24 hod dopředu, SO-NE + svátky 48 hod dopředu.

Pro noční provoz pro pojíždění použitelná pouze pojezdová dráha B (TWY B) a odbavovací plocha střed (APP M),(viz informace v příručce VFR česká republika, NOTAM, VFR-SUP)

Letiště České Budějovice LKCS » Aktuality

Aktuality

Výstava k 80.narozeninám

1.6.2017
Rozhodli jsme se naše  jubileum oslavit spolu s jihočeskou veřejností a představit jí jeden z největších investičních jihočeských projektů, a sice modernizaci Letiště České Budějovice  a jeho přeměnu na veřejné mezinárodní letiště. 
Jednou z akcí je také výstava, která zachycuje historické momenty vývoje letiště u Českých Budějovic, dokumentuje rozvoj létání na jihu Čech a připomíná výrazné osobnosti, které se na něm podílely. Výstava byla slavnostně zahájena ve čtvrtek 1. června. Výstavu v autentickém prostředí  jednoho z úkrytů pro letouny připravilo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích ve spolupráci se společností Jihočeské letiště České Budějovice a.s.  Výstava potrvá celý měsíc a v rámci předprázdninových exkursí a výletů byla návštěva expozice spojená s komentovanou prohlídkou letiště nabídnuta žákům a studentům jihočeských škol. Exkurse  se budou konat vždy od pondělka do pátku po celý měsíc červen, z kapacitních budou vyhrazeny vždy dva termíny denně (odpolední a dopolední), prohlídka letiště i výstavy potrvá cca 2 hodiny a bude pro školy samozřejmě bezplatná.  Výhodnou pohybu po letišti je zajištění vlastní  dopravy autobusem. Návštěvu je nutné předem objednat tak, aby byla zařazena do rezervačního systému. 
Objednávky budeme přijímat do vyčerpání kapacity.
Kontaktní osoba: 724 806 775, vodickova@airport-cb.cz.
 

 

Výstava věnovaná historii Letiště České Budějovice bude přístupná i v rámci Dne otevřených dveří letiště, který se uskuteční 24.6.2017. od 10:00 do 16:00. Tentokrát bude spojen s leteckými ukázkami, z nichž nejatraktivnější je akrobatická show Martina Šonky, pilota světové série Red Bull Air Race, mistra Evropy a vicemistra světa v letecké akrobacii, člena reprezentace České republiky v letecké akrobacii.  Celodenní program je přichystán tak, aby se pobavila celá rodina, což je společná práce složek integrovaného záchranného systému. Akce je pořádána ve spolupráci se složkami Integrovaného záchranného systému. Dopravu zdarma zajistí Dopravní podnik města České Budějovice a 3 speciální vlaky na letiště vypraví České dráhy. 

Vyrobil FT Sun FT Sun