Přiblížení a přistání na dráhu RWY 09 a vzlet z dráhy RWY 27 je povolen pro provoz cat. 2C
Přiblížení a přistání na dráhu RWY 27 a vzlet z dráhy RWY 09 je povolen pro provoz cat. 4C


Do 05.09.2020 je na letišti LKCS v provozní době AD zajištěno pasové odbavení letadel pro lety mimo Schengenský prostor bez nutnosti zasílání požadavku předem.

Letiště České Budějovice LKCS » Aktuality

Aktuality

Vřele doporučujeme

8.12.2016

Hejtman Zimola: Za půl miliardy zprovozním letiště v Českých Budějovicích. Do tří let

To je podtitulek článku, který uvádí rozhovor s hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou na téma Letiště České Budějovice. Článek i rozhovor, který s hejtmanem vedl Václav Dolejší, najdete na Seznamu v rubrice Zprávy pod názvem: V Česku vznikne nové mezinárodní letiště, na místě, kde se dřív ukrývaly migy. My nabízíme alespoň malou ochutnávku v písemné podobě.

Když jihočeské krajské město pořád nemá dálnici, chce mít alespoň menší letiště velikosti Pardubic. Navigací, osvětlením a terminálem vybaví bývalý vojenský areál.Jihočeský hejtman Jiří Zimola říká, že České Budějovice budou mít dříve mezinárodní civilní letiště než slavnou dálnici D3 z Prahy.

Jižní Čechy mnozí turisté a chalupáři rádi navštěvují a každý, kdo sem dorazí, do pár minut položí otázku: „Sakra, proč sem pořád nevede žádná dálnice?!" Jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu z ČSSD už nebaví odpovídat, protože uváděné termíny stejně neplatí a pořád se odsouvají. Zimola má teď jinou a překvapivou odpověď: „Jeden z hlavních projektů, který chci dotáhnout a zvládnout do konce volebního období, je vlastní letecký přístav pro České Budějovice."

Debaty, co s bývalým vojenským letištěm na jižním okraji Budějovic, vedou místní politici už několik let. V areálu zůstalo kromě vzletové a přistávací dráhy několik typických úlů, v nichž dříve byly ukryty migy a dnes se pronajímají majitelům malých sportovních letadel. Zimola definitivně rozhodl o úspornější variantě s cílem vybudovat letiště velikosti Pardubic nebo Karlových Varů. Konkrétně plánuje vložit během tří let půl miliardy korun z krajského rozpočtu do navigace, světelného vybavení a terminálu, což z projektu dělá největší investici kraje.
Do tří let by airport měl získat licenci na mezinárodní veřejný provoz. „Myslíme si, že si jižní Čechy zkrátka zaslouží své vlastní letiště, ať už z hlediska turistického ruchu nebo i byznysu. Já zaznamenávám velký zájem i z přilehlých oblastí, zejména z Dolního Rakouska," argumentuje Zimola.
 
 

Vyrobil FT Sun FT Sun