Současný stav – letiště otevřeno od 06:00 – 18:00 hod UTC pro lety VFR den / noc pouze pro letadla kat. 1B do max. rozpětí 23,9 m.

Mimo provozní dobu letiště pouze na požadavek Po – PÁ 24 hod dopředu, SO-NE + svátky 48 hod dopředu.

Pro noční provoz pro pojíždění použitelná pouze pojezdová dráha B (TWY B) a odbavovací plocha střed (APP M),(viz informace v příručce VFR česká republika, NOTAM, VFR-SUP)

Letiště České Budějovice LKCS » Aktuality

Aktuality

Statistika Letiště České Budějovice

16.7.2009
 

Méně letadel, zato větší stroje a stále stoupající zájem zahraničních klientů, tak se dají stručně shrnout statistické údaje, vypovídající o výkonech Letiště České Budějovbice za prvnícch šest měsíců letošního roku.

Ekonomická krize a rozmary počasí jsou příčinou poklesu pohybů, tzn. příletů a odletů, na Letišti České Budějovice. Ze srovnání statistických údajů z prvního pololetí loňského roku, kdy bylo zaznamenáno na 6 tisíc pohybů, je ve stejném období roku letošního patrný pokles. Od ledna do června dispečeři odbavili přes 3600 vzletů a přistání.  Na druhé straně se ale zvýšil počet větších letadel, která českobudějovické letiště využívají.  Pozitivní je také to, že počet zahraničních letů stále roste a to i ve srovnání s uplynulým rokem. Přesná čísla najdete v sekci Statistika.

Vyrobil FT Sun FT Sun