Na letišti zahájen zkušební provoz v režimu VFR den, pouze provoz letadel s rozpětím křídel max. 24 m. Provoz letadel s proudovými motory není povolen. Doporučujeme se seznámit před letem s VFR příručkou a vydanými NOTAMy a SUP.

Letiště České Budějovice LKCS » Aktuality

Aktuality

Poděkování řediteli

30.5.2019

Primátor města České Budějovice Jiří Svoboda dnes předal řediteli Ladislavu Ondřichovi pamětní medaili města a poděkoval mu za dlouholetou práci, kterou odvedl ve prospěch Letiště České Budějovice. Primátor ocenil zejména to, že Ladislav Ondřich stál u všeho důležitého, co se v novodobé historii budování Letiště České Budějovice událo, včetně poslední fáze modernizace. 

Ladislavu Ondřichovi poděkoval za práci na poli zvyšování bezpečnosti civilního letectví a za dlouholetou osobní spolupráci také ředitel Úřadu pro civilní letectví David Jágr. V osobním dopisu vyzdvihl jeho práci ve prospěch letiště s tím, že ne každý se může pohlédnout přes rameno a vidět za sebou kus odvedené práce pro civilní letectví, pro konkrétní letiště. Uvedl, že věří, že Letiště České Budějovice bude prosperovat a sloužit zamýšlenému účelu a že vizionáři, kteří stáli na počátku jeho rozvoje, budou oceněni. 

 
Ladislav Ondřich byl ve funkci ředitele letiště do roku 2006, kdy byla založena společnost Jihočeské letiště České Budějovice a.s. Funkci ředitele a předsedy představenstva společnosti opouští z osobních důvodů k 31.5. 2019. Ladislav Ondřich byl na letišti v Plané od roku 1986, působil zde jako stíhací pilot, šéf řídící věže a posléze první zástupce velitele základny. Od roku 2006 vedl společnost, jejímž úkolem bylo zejména zajištění civilního leteckého provozu a správa areálu letiště. Společnost Jihočeské letiště České Budějovice a.s. založily Jihočeský kraj a Statutární město České Budějovice s cílem vybudovat z bývalé vojenské základny veřejné mezinárodní letiště. 

 

CHCIWWWSTRANKY.CZ