Letiště České Budějovice LKCS » Aktuality

Aktuality

Letiště České Budějovice startuje třetí sezonu

15.4. 2008

Letiště České Budějovice vstoupilo 15.dubna do své třetí letní letecké sezony. Novinkou té letošní je licence pro neveřejné mezinárodní letiště s vnější hranicí, díky níž je Letiště České Budějovice jediným místem na jihu Čech, odkud je možné létat do celého světa.

„Máme nové zavazadlové vozíky, na komfort cestujících jsme mysleli i při pořizování schodů k letadlům, na kterých se ještě novotou blýská nápis Letiště České Budějovice, pro letadla je vítanou novinkou možnost natankovat palivo přímo v areálu letiště. K dispozici je výdejní místo s leteckým palivem BA 95, na vyžádání můžeme zprostředkovat dodávku paliva AVGAS 100LL nebo JET A1,“ říká ředitel společnosti Jihočeské letiště a.s. Ing. Ladislav Ondřich .

V letní sezoně se také prodlužuje otevírací doba letiště. „Začínáme v sedm hodin ráno a létá se až do občanského soumraku, což je asi tak půl hodiny po západu slunce, v těchto měsících přilétají letadla do půl deváté, v létě je ale mnohdy nad letištěm živo až do desáté večer,“ upřesňuje šéf dispečer Ing. Miroslav Holak.

CHCIWWWSTRANKY.CZ