Současný stav – letiště otevřeno od 06:00 – 18:00 hod UTC pro lety VFR den / noc pouze pro letadla kat. 1B do max. rozpětí 23,9 m.

Mimo provozní dobu letiště pouze na požadavek Po – PÁ 24 hod dopředu, SO-NE + svátky 48 hod dopředu.

Pro noční provoz pro pojíždění použitelná pouze pojezdová dráha B (TWY B) a odbavovací plocha střed (APP M),(viz informace v příručce VFR česká republika, NOTAM, VFR-SUP)

Letiště České Budějovice LKCS » Aktuality

Aktuality

Letiště České Budějovice se představilo poslancům

23.6.2008
  

V pátek 20. 6. se na Letišti České Budějovice uskutečnilo zasedání Podvýboru pro vědu, výzkum, letectví a kosmonautiku Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny parlamentu ČR. Tématem jednání byl význam Jihočeského letiště České Budějovice pro Jihočeský region a perspektivy jeho rozvoje.

   

 

Na činnosti Podvýboru pro vědu, výzkum, letectví a kosmonautiku se v současné době podílí devět poslanců a více jak třicet pět představitelů čs. civilního a vojenského letectví České republiky, mezi nimi i ředitel Jihočeského letiště České Budějovice a.s. Ing. Ladislav Ondřich. Podvýbor usiluje o co nejtěsnější sepětí s leteckými subjekty a odbornou veřejností, s cílem podporovat vytváření odpovídajících podmínek pro aktivity, činnost a rozvoj letectví v domácím i zahraničním prostředí.

 

Vyrobil FT Sun FT Sun