Přiblížení a přistání na dráhu RWY 09 a vzlet z dráhy RWY 27 je povolen pro provoz cat. 2C
Přiblížení a přistání na dráhu RWY 27 a vzlet z dráhy RWY 09 je povolen pro provoz cat. 4C


Do 05.09.2020 je na letišti LKCS v provozní době AD zajištěno pasové odbavení letadel pro lety mimo Schengenský prostor bez nutnosti zasílání požadavku předem.

Letiště České Budějovice LKCS » Aktuality

Aktuality

Letiště České Budějovice – letní sezóna 2020

19.6.2020
Letiště České Budějovice chce zpestřit letošní letní leteckou sezónu. Od 18.června bude každý týden vždy od čtvrtka do neděle prodloužena provozní doba letiště o hodinu a půl, tedy až do 21:30 hod místního času. Letní večerní létání bude možné si užít do 16. srpna 2020. Toto prodloužení provozní doby nebude zpoplatněno. Informace bude pro piloty publikována formou NOTAM. Vedení letiště tak reaguje na poptávku majitelů privátních letounů general aviation o večerní odbavení. V druhé polovině týdne a na konci víkendu řada sportovních letounů využívá nejjižnější české letiště k odletu na jih Evropy za mořem, zejména pak do Chorvatska. Po vzájemné dohodě se také v letošním roce podařilo zajistit, že na letišti v průběhu letní sezony bude asistovat, stejně jako v loňském roce, při odbavení cizinecká policie. 
 
 
Letiště České Budějovice je v současné době určeno pro lety VFR den /noc a pouze pro letadla do maximálního rozpětí křídel 24 metrů. Letiště prochází složitým procesem získávání oprávnění pro provozování letecké obchodní dopravy. Nové budovy a nově instalované technologie jsou ověřovány v povinném zkušebním provozu, je souběžně zajištěn odborný výcvik personálu a doplňována požadovaná dokumentace dle evropských norem. Lze předpokládat, že v postupných krocích bude Letiště České Budějovice schopno plnohodnotného odbavení dopravních letadel v příštím roc
 

Vyrobil FT Sun FT Sun