Přiblížení a přistání na dráhu RWY 09 a vzlet z dráhy RWY 27 je povolen pro provoz cat. 2C
Přiblížení a přistání na dráhu RWY 27 a vzlet z dráhy RWY 09 je povolen pro provoz cat. 4C


Změna provozní doby letiště v období od 18.06. do 16.08.2020 Po - St 8:00 – 20:00, Čt – Ne 8:00 – 21:30.

Do 05.09.2020 je na letišti LKCS v provozní době AD zajištěno pasové odbavení letadel pro lety mimo Schengenský prostor bez nutnosti zasílání požadavku předem.

Letiště České Budějovice LKCS » Aktuality

Aktuality

Konec narozeninové výstavy

20.7.2017

Vyklizeno, zameteno, dokonale prázdno… tak dnes vypadá vnitřek úkrytu pro letadla, kde po celý uplynulý měsíc byla výstava věnovaná 80. výročí zahájení provozu Letiště České Budějovice. Výstavu, která poukázala na historické momenty vývoje letiště u Českých Budějovic, dokumentovala rozvoj létání na jihu Čech a připomněla výrazné osobnosti, které se na něm podílely, připravilo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích ve spolupráci se společností Jihočeské letiště České Budějovice a.s.  Po celý červen byla expozice spojená s komentovanou prohlídkou letiště nabídnuta žákům a studentům jihočeských škol. O exkurse byl mezi veřejností velký zájem a výstavu spolu s letištěm si prohlédlo téměř 500 malých návštěvníků. Do celkové bilance je ale také nutné započíst i návštěvníky, kteří si exponáty prohlédli v průběhu dne otevřených dveří a tady už můžeme počítat v tisících.  V rámci krátké rekapitulace děkujeme Jihočeskému muzeu, ale i soukromým sběratelům, kteří zapůjčili modely letadel. Také všem zájemcům, kteří se přišli podívat, děkujeme za projevený zájem. 

 Jen namátkou  pozitivní rerakce, jichž se nám dostalo a kterých si velmi vážíme.

Subject: LKCS - Napište nám

Dne 9.7.2017 odpoledne jsem se zúčastnil prohlídky letiště ČB.Velmi mě nadchla ochota a odbornost všech pracovníků letiště,kteří se nám přes 2 hodiny věnovali.Především bych rád poděkoval Bc.Marii Nevoralové,která nám velice odborně vysvětlila provoz na letišti a zprostředkovala prohlídku jednotlivých úseků letiště.

Jsem rád, že jsem se této exkurze zúčastnil a letišti přeji, aby se co nejdříve stalo veřejným mezinárodním letištěm.

S pozdravem JUDr.Jaroslav Malovec.

Vážená paní magistro,

děkujeme za nabídku exkurze na Vašem letišti, kterou jsme absolvovali minulý týden ve čtvrtek. I když bylo příšerné vedro a dusno, byli jsme moc spokojeni.  Paní průvodkyně se nám skvěle věnovala, patří poděkování nejen ji, ale i hasičům, paní dispečerce a pracovníkovi biologické ochrany letiště. Studenty asi nejvíce zaujala návštěva ve “věži”. Vzhledem k tomu, že ve škole vyučujeme předmět Technika cestovního ruchu a v jeho rámci i druhy dopravy, byla návštěva letiště přínosná i pro nás, vyučující. Proto bychom chtěli návštěvu letiště zopakovat ještě jednou – třeba na podzim. 

 Ještě jednou všem děkujeme, že se nám tak věnovali a těšíme se na další návštěvu u Vás. 

 S přáním hezkého dne

 Ing. Hana Voldřichová

SŠ a JŠ s právem SJZ Volyně

 

Vyrobil FT Sun FT Sun