Na letišti zahájen zkušební provoz v režimu VFR den, pouze provoz letadel s rozpětím křídel max. 24 m. Provoz letadel s proudovými motory není povolen. Doporučujeme se seznámit před letem s VFR příručkou a vydanými NOTAMy a SUP.

Letiště České Budějovice LKCS » Úvodní stránka

Jihočeské letiště České Budějovice a.s.

Letiště České Budějovice zve své sousedy

20.9.2019
Jako jedni z prvních budou mít obyvatelé obcí v okolí letiště možnost si důkladně prohlédnout vnitřní prostory nového terminálu Letiště České Budějovice. V sobotu 21. září. budou moci nahlédnout do útrob budovy, která je zatím široké veřejnosti uzavřena, nicméně je už zcela kompletně vybavena na odbavení cestujících. Společnost Jihočeské letiště České Budějovice a.s. pro občany z Litvínovic, Plané u Českých Budějovic a Homolí na sobotu 21. září objednala autobus firmy StiBUS, který zájemce o prohlídku v průběhu dopoledne zaveze přímo před terminál. Řídíme se pravidlem, že se sousedy je třeba dobře vycházet, základem dobrých vztahů je pak vzájemná komunikace. Právě proto by měli být lidé z okolních obcí mezi prvními, kteří novým terminálem projdou a získají informace o tom, co je u nás nového, co nás čeká, na čem pracujeme. 
 

Detail »

Cizinecká policie i v září

2.9.2019

 I v měsíci září lze na Letišti České Budějovice využít službu Cizinecké Policie ČR. V její pracovní době je možné projít hraniční kontrolou pro lety mimo Schengenský prostor bez objednání předem., v mimopracovní době je třeba zaslat požadavek na hraniční kontrolu standardním způsobem (tj. zaslat požadavek na letiště a vyplnit formulář na webu PČR), avšak v předstihu pouze min. 8 hod před plánovaným letem. Přesto budeme rádi za včasné informace k plánovanému letu. Věříme, že tato služba zjednoduší cestu malým letadlům zejména na jih, do Chorvatska. Dotazy na handling@airport-cb.cz , tel 725 502 738 nebo 386 325 339 .

 Pracovní doba (SELČ) hraniční kontroly na LKCS:

Pondělí až Čtvrtek           07 – 15

Pátek až Neděle               07 – 19

 V mimopracovní době požadavek min. 8 hod předem standardním způsobem.

Celní odbavení (pro lety mimo EU) beze změny, tj. min. 24 hod předem.

Vydařená letní sezona

26.8.2019
2137 pohybů, z toho 200 mezinárodních, to je nejčerstvější statistický údaj, který vypovídá o letním provozu Letiště České Budějovice. Letiště na konci června obnovilo provoz po devíti měsících výstavby, díky níž vyrostl nový terminál a byly osazeny radionavigační technologie a světelná navigační řada. 26.06.2019 v 09:00 hod Letiště České Budějovice zahájilo zkušební provoz letadel s rozpětím křídel max. 24 m. Tato privátní letadla létají po celé Evropě, nicméně velmi častým cílem jsou letiště u přímořských letovisek v Chorvatsku: Lošinj, Zadar, Pula nebo Split. Naši klienti, kteří míří na dovolenou na jih Evropy, si v letošní letní sezoně chválili zejména rychlejší odbavení. Na Letišti České Budějovice v průběhu léta funguje služba Cizinecké Policie ČR. V její pracovní době je možné využít hraniční kontroly pro lety mimo Schengenský prostor bez objednání předem. To celý odbavovací proces výrazně zjednoduší a urychlí. Provoz letadel s proudovými motory sice zatím není povolen, nicméně pracujeme na tom. Souběžně připravujeme provoz pro „velká“ letadla, který bychom rádi zahájili v roce 2021.

AMPLE STRIKE 2019

21.8.2019
Velitelství vzdušných sil informuje o termínu mezinárodního vojenského cvičení AMPLE STRIKE 2019, a to od 29. srpna do 20. září. Hlavními místy cvičení budou 22. základna vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměstě nad Oslavou a vojenský výcvikový prostor Boletice. Největší letové úsilí je plánováno v pracovních dnech od 2. září do 13. září v čase od 9.00 do 23.00 hodin. Ve dnech pracovního klidu může dojít k přeletům letecké techniky mezi operačními prostory. Lety v nočních hodinách budou omezeny na minimum. Třebaže cvičení povede k nárůstu počtu letů, pohybu pozemní techniky a osob, ze strany řídícího štábu budou podniknuty všechny kroky k tomu, aby případný negativní dopad na obyvatelstvo byl co nejmenší. 

Bližší informace o cvičení budou průběžně zveřejňovány na stránkách www.1znamest.army.cz a na facebooku.   

Jižní tangenta spojí Letiště České Budějovice s dálnicí

12.8.2019
Odbor dopravy a silničního hospodářství českobudějovického magistrátu vydal stavební povolení na dopravní část první etapy Jižní tangenty, které nabylo právní moci dne 2.8.2019. Žadatelem o stavební povolení a zároveň i investorem je Jihočeský kraj. Jedná se o povolení výstavby části nové komunikace – budoucí silnice II/143, která povede od silnice I/3 za obcí Planá směrem na Boršov nad Vltavou, východním směrem k budoucí dálnici D3, kde bude napojena na mimoúrovňovou křižovatku dálnice D3 (Roudné). Celková délka této stavby je 2,760 km a předpokládaná cena dopravní části je 531 900 000 Kč s DPH.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Další Poslední

CHCIWWWSTRANKY.CZ